Škola hrou ....

Den pro mého tátu

Taky se vám zdála letošní zima skoupá na sníh? Chybělo vám lyžování, bruslení, koulování? To my jsme na lakomou Zimu vyzráli a uspořádali zimní hry s tou zbylou trochou sněhu.
Akce “ Den pro mého tátu i dědu” toho byla důkazem.
Po milém uvítání ředitekou MŠ jsme se dali do opravdového soutěžení.
V první disciplíně se všichni rozehřáli jízdou na sněhových talířích ze školního kopce a pak bylo zahlášeno: “Vyhrává ten, kdo dojede nejdál".
Přítomní byli rozděleni do dvou družstvech na proužkované a puntíkované.
V druhé disciplíně vezli tátové i dědové své ratolesti na sáňkách slalomem k metě.
Třetí disciplína byla zaměřena na vytrvalost, zdatnost, a rychlost. Děti se vezly na bobech po dráze dlouhé 147m. Podotýkám, že úkol byl splněn na výbornou!
A co by to bylo za zápolení, kdyby chyběla přesnost? Tu si mohli tátové s dětmi vyzkoušet trefováním míčků florbalovými holemi do malých branek.
Aby se nezapomnělo na estetický zážitek, malovaly se obrázky do sněhu barvami v pet láhvích. Na školní zahradě se objevila sluníčka, květiny, domy, princezny, sněhuláci i traktor “Lakatoš” od Pepíčka.
Sladkou tečkou za celou akcí byl sněhový poklad se sladkostmi a diplomy.
Musím říci, že skóre bylo naprosto vyrovnané a všichni se stali vítězi!
Rozcházeli jsme se s pocitem krásně prožitého zimního odpoledne a tátové i dědové slíbili, že příště opět rádi přijmou pozvání do mateřské školy.

V pondělí 13.11. proběhl tradiční "SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD” od 17.00 hodin. Plno barevných světýlek rozzářilo oči nejem dětem, ale i dospělým. Děti v doprovodu svých blízkých vyrazily z holčovického parku k mateřské škole. Po průvodu byli všichni pozváni dovnitř budovy, kde je zpěvem a pásmem básní pozdravily děti z MŠ a žáčci ze ZŠ.

Poté se podávalo občerstvení v podobě martinských plněných rohlíčků a teplého čaje.
V přátelské atmosféře se dobře povídalo, jedlo a vzpomínalo, kdy k nám vlastně ten Martin na bílém koni přijel? Nu, bylo tomu velmi dávno,ale přesto my věříme, že to příště vyjde a už dnes se těšíme na další setkání.
Děkujeme za pěknou akci.

Naše školička

Malá jsme školička a v ní svítí sluníčka.
To jsou děti, jejich oči,
kolem nich se všechno točí.

My jsme školka barevná,
školka plná dětí,
jako pytlík kuliček, rozkutálí se ti.

Ať jsi,kdo jsi – pojď si hrát,
tady tě má každý rád.
Malý nebo velký,
holka nebo kluk, - tady je to fuk!